• +90 312 219 44 00
  • +90 532 201 59 05
  • info@marksoft.com.tr

Marksoft Nasıl Doğdu

1996 yılında Türkiye’nin, lider sınai mülkiyet şirketlerinden birinde göreve başladım.

15 yıl boyunca çalıştığım şirket bünyesinde; resmi işlemler uzmanlığı, operasyon uzmanlığı, muhasebe uzmanlığı, marka patent tasarım danışmanlığı, satış müdürlüğü, Ankara bölge yöneticiliği ve çeşitli proje liderlikleri görevlerinde bulundum.

Sınai Mülkiyet Hakları alanında, üniversiteler, firmalar ve sivil toplum örgütlerinde eğitimler verdim. Yine aynı konuda dünyaca ünlü birçok şirkete ulusal ve uluslararası alanda sınai danışmanlık yaptım.

Projeye başlama sebebim; Sınai mülkiyet hakları alanında faaliyet gösteren işletmelerin kullanabilecekleri profesyonel bir programın eksikliğidir. Bu sektörde faaliyet gösteren işletmelerin en büyük sermayesi olarak görünen sınai haklarını takip edebildikleri, yönetebildikleri bir programa sahip olamamaları, rekabet gücünü ve verimi ciddi oranda gücünü düşürdüğü için gerekli başarı elde edilememektedir.

Sektörde 23 yıllık bir deneyime sahip bir kişi olarak, bu ihtiyacın yerine getirilmesi, sektörde faaliyet gösteren ve göstermek isteyen işletmelerin ellerinin güçlü olması ve gerekliliğine inanmaktayım.

Sınai mülkiyet hakları konusunda “tamamen özel çözümler hedefiyle” çalışılan projede amacımız; gittikçe daha da artan sıcak rekabet ortamında, daha başlangıç aşamasında işletmelerin elini güçlendirmek, olası riskleri hesaplamak ve emin adımlar ile yollarına devem etmelerini sağlamaktır. Yaklaşık 1.5 Milyon’un üzerinde marka, patent ve tasarım verisi ile hızlı, dinamik ve yenilikçi yaklaşımlar sunmak amacıyla geliştirilen, masaüstü özelliği sayesinde de veri kontrolünün tamamen kullanıcı bünyesinde bulunması amaçlanmıştır.

Rıza DOĞANOĞLU
Marksoft Yazılım A.Ş